دانستنیهای علوم و تکنولوژی

اطلاع رسانی در زمینه علوم

معرفی ترسناک ترین نویسندگان جهان

به گزارش لیزنا به نقل از فارس، اگزماينر نوشت: در اين فهرست از 4 نويسنده و 4 اثر به عنوان برترين نويسندگان و برترين آثار منتشر شده در ژانر ترسناك و دلهره‌آور نام برده شده است.

در اين فهرست از رمان «خون بد» به قلم «جان سندفورد» در بخش رمان با جلد سخت، «اتاق سرد» به قلم «جي.تي اليسون» در بخش رمان‌هاي جلد نرم، «چي وي استيونز» به خاطر نگارش رمان «همچنان گمشده» در بخش نخستين رمان و از مجموعه داستاني «گريه خداي انتقام» به قلم «ريچارد هلمز» در بخش برترين مجموعه داستان‌هاي دلهره‌آور و ترسناك نام برده شده است.

اين جايزه كه هر سال با حمايت انجمن بين‌المللي داستان‌هاي دلهره‌آور برگزار مي‌شود، هر سال برترين آثار منتشر شده در حوزه اولين رمان‌هاي ترسناك، برترين رمان‌هاي جلد سخت و نرم در ژانر دلهره‌آور و ترسناك و برترين مجموعه داستان‌هاي اين حوزه را به مخاطبان و دوستداران اين ژانر ادبي در سراسر جهان معرفي مي‌كند.

هیأت داوران اين دوره از «جايزه داستان‌هاي دلهره‌آور» علاوه بر اهداي جوايز به «جان سندفورد»، «جي.تي اليسون»، «چي وي استيونز» و «ريچارد هلمز» در بخش ادبي اين جايزه از تلاش‌ها و فعاليت‌هاي دو نويسنده ديگر با نام‌هاي «كارين سلاتر» و «جو مك گينز» در بخش آثار غيرادبي دلهره‌آور قدرداني و تشكر كردند.

«كارين سلاتر» و «جو مك گينز» امسال به عنوان برترين‌هاي بخش غيرادبي اين جايزه در رقابتي نزديك به عنوان برترين‌هاي اين بخش انتخاب و معرفي شدند.

مراسم اهداي جوايز اين نويسندگان روز نهم جولاي 2011 با حضور شخصيت‌هاي ادبي و هیأت داوران اين جايزه برگزار شد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۴/۲۹ساعت 9:49  توسط عطیه هنرمند  | 

کوچکترین کتاب جهان

کوچکترین کتاب جهان

عنوان این کتاب که با شماره انتشار بین‌المللی (ISBN-978-1- 894897-17-4) ثبت شده است، Teeny Ted From Turnip Town (تد کوچک از شهرشلغم) است. نویسنده این کتاب، مالکوم داگلاس چاپلین بوده و داستانی درباره موفقیت تد کوچک از شهر شلغم و پیروزی او در مسابقه سالیانه این شهر است. این کتاب در حال حاضر کوچک‌ترین کتاب منتشر شده است.

این کتاب چگونه ایجاد شده است؟

این کتاب با کمک دکتر لی یانگ و دکتر کارن کاواناگ از دانشگاه سیمون فریزر و با استفاده از یک اشعه یونی متمرکز گالیوم تولید شده است. حداقل قطر تابش گالیومی 7 نانومتر بوده و به نحوی برنامه‌ریزی شد تا فضای اطراف هر حرف از کتاب را حک کند.

این کتاب با حروف بزرگ با تفکیک‌پذیری 40 نانومتر حروفچینی شده و از 30 میکروصفحه تشکیل شده است؛ هر یک از این صفحات روی یک تک‌بلور سیلیکونی حک شده‌اند. کل این مجموعه صفحات در محدوده‌ای به اندازه 97*69 میکرومتر جای گرفته و اندازه هر صفحه 15*11 میکرومتر می‌باشد.

کتاب رکوردهای گینس حاوی دو رکورد برای کوچک‌ترین کتاب است:

• انجیل جدید (5 x 5 mm, MIT, 2001)، King James

• کتاب چخوف با نام، پالکوویچ، (0.9 x 0.9 mm, Palkovic, 2002).

این کتاب جدید بسیار کوچکتر از هردوی آنهاست. چاپ اولیه این کتاب کوچکتر از 07/0*10/0 میلیمتر است. این یک کار بسیار بدیع از هنر معاصر بوده و 100 کپی از آن به صورت امضا شده از طرف رابرت چاپلین در مرکز نانوتصویربرداری دانشگاه سیمون فریزر موجود است.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۹/۰۷/۰۶ساعت 8:17  توسط عطیه هنرمند  | 

فروش گرانترین کتاب جهان

                                   

                                            گرانترین کتاب جهان به فروش می رسد

گران ترین کتاب جهان به فروش گذاشته می شود کتاب پرندگان آمریکا تصور می شود فقط ۱۱۹ نسخه کامل از “پرندگان آمریکا” وجود داشته باشد یک نسخه کم نظیر از نقاشی های جان جیمز آدوبون با نام “پرندگان آمریکا”، که به عنوان گرانترین کتاب نقاشی جهان به ثبت رسیده، برای فروش در حراجی ساتبی ارائه شده است.

در حال حاضر فقط ۱۱۹ نسخه کامل از این کتاب چاپ قرن نوزدهم موجود است که از این تعداد ۱۰۸ کتاب متعلق به موزه ها و کتابخانه هاست. نسخه دیگری از این کتاب نقاشی، یک دهه قبل هشت میلیون و ۸۰۰ هزار دلار به فروش رسید که رکورد فروش کتابهایی از این قبیل را به خود اختصاص داد.

این نسخه کم نظیر به مجموعه شخصی لرد هسکه تعلق دارد و چوب حراج آن در ماه دسامبر زده خواهد شد. کتاب مذکور حاوی هزار نقاشی در ابعاد واقعی بیش از ۵۰۰ گونه از پرندگان وحشی است، که جان جیمز آدوبون، نقاش پرندگان وحشی طی دوازده سال آنها را تکمیل کرده است. او برای این کار به سراسر آمریکا سفر کرد و روش کارش هم به این ترتیب بود که بعد از شکار پرندگان، آنها را با یک سیم نازک آویزان کرده و سپس مشاهداتش را نقاشی می کرد. آدوبون بعد از اتمام کارش برای چاپ نقاشی ها به بریتانیا سفر کرد و در این مدت با شناسایی ثروتمندان، کتابهای خود را به آنها می فروخت. کتاب شکسپیر لرد هسکه یکی از مجموعه داران بریتانیایی است که از جمله یک نسخه کمیاب از کتاب متون ویلیام شکسپیر متعلق به اوست. این کتاب هم در حراجی ساتبی به فروش گذاشته خواهد شد. این کتاب موسوم به فرست فولیو در سال ۱۶۲۳ میلادی چاپ شد و حاوی ۳۶ نمایشنامه شکسپیر است. مسئولان حراجی ساتبی می گویند که این کتاب یکی از مهمترین آثار ادبی انگلستان به شمار می رود. احتمالا از این کتاب ۷۵۰ نسخه تهیه شده که در حال حاضر فقط ۲۱۹ نسخه از آن موجود است. مسئولان حراجی ساتبی ارزش این کتاب را که سه صفحه از آن هم مفقود شده، یک و نیم میلیون پوند برآورد کرده اند. این کتاب یکی از تنها سه نسخه کامل متون شکسپیر است که دوباره صحافی نشده است. نامه های الیزابت اول در حراجی ساتبی که روز هفتم دسامبر برگزار خواهد شد، نامه های دستنویس الیزابت اول، ملکه انگلستان و ایرلند به ماری استوارت ملکه اسکاتلند، هم به فروش گذاشته خواهد شد. دیوید گلدثورپ، یکی از متخصصان ارشد بخش متون و نسخ خطی ساتبی در لندن می گوید: “ارائه تمامی این مجموعه آثار در یک حراجی، قابل توجه است، موضوعی که هرگز در عمر پانزده ساله فعالیت ام در این قسمت اتفاق نیفتاده بود.” او همچنین گفت، افرادی که قبل از من در این قسمت بوده اند هم چنین خاطره ای ندارند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳۸۹/۰۷/۰۱ساعت 9:51  توسط عطیه هنرمند  | 

معرفي كتاب قالبهاي شعر فارسي

 

 معرفی و تشریح ویژگی‌های ۱۱ قالب شعر فارسی به تازگی در كتابی با عنوان «قالب‌های شعر فارسی» به كوشش صدرالدین زمانیان توسط نشر آوای ‌كلار منتشر شد. از این مولف همچنین شرحی هزار صفحه‌ای بر «بوستان سعدی» در دست انتشار است.

در این كتاب هر قالب شعری با هویت و ویژگی‌های خودش شرح داده شده و همانندی‌ها و تفاوت‌های آن قالب با سایر قالب‌ها آمده است. به عبارت دیگر هر قالب به گونه‌ای معرفی شده است كه با قالب دیگر تشابه نداشته باشد. همچنین ردیف، قافیه، حاجب، مطلع و مقطع در تمامی این قالب‌ها مشخص شده‌اند.

زمانیان به ابیاتی كه به عنوان نمونه پس از معرفی قالب‌های گوناگون آمده‌اند اشاره و تصریح كرد: پس از معرفی این قالب‌های شعری سعی كردم ابیاتی كه از نظر شعری زیبا هستند یا از اشعار فاخر به حساب می‌آیند و بیان كننده حكمت هستند را به عنوان نمونه در آن بخش بگنجانم.

تعریف شعر، اصطلاحات شعری همچون بیت، مصرع، وزن شعر، عروض، صدر، مطلع، مقطع و ضرب انواع وزن در شعر و جوهره شعر در ابتدای این كتاب توضیح داده شده است.

در معرفی هر قالب‌ نیز علاوه بر تشریح و توضیح كابرد آن قالب، اوزان آن، نمودار شعری‌اش، تفاوت‌ها و تشابه‌های آن با قالب‌های مشابه پرداخته شده است.

وی در ادامه از انتشار شرح هزار صفحه‌ای «بوستان سعدی» خبر داد و گفت: شرحی كه بر بوستان سعدی نوشته‌ام شرحی جامع‌الاطراف است كه 4500 بیت این اثر را شامل می‌شود. این امر را موهبت و عنایت خداوند به خود می‌دانم كه سبب شد پس از بازنشستگی به سراغ انجام چنین كاری بروم.

این پژوهش‌گر توضیح داد: در این شرح ابتدا هر حكایت به صورت كلی توضیح و سپس هر بیت به صورت جداگانه شرح داده شده است. در ادامه نیز قافیه، ردیف، عروض، وزن، حاجب و آرایه‌ها را در هر بیت مشخص كرده‌ام. از سوی دیگر معنی واژه‌ها و عبارات نیز پس از معنی ابیات آمده است.


در این كتاب ابتدا مصدر را در زبان فارسی توضیح داده‌ و در ادامه حدود 25 هزار مصدر در این زبان از قرن پنجم تا امروز آمده است. چاپ نخست این كتاب توسط انتشارات رامین منتشر شد، اما چاپ دوم آن را انتشارات آوای‌كلار راهی بازار نشر كرد.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۹/۰۶/۲۲ساعت 10:2  توسط عطیه هنرمند  | 

100 رمان برتر جهان

در سال‌های اخیر، انتخاب رمان‌های برتر تاریخ ادبیات، دل‌مشغولی بسیاری از رسانه‌ها بوده است. روزنامه انگلیسی دیلی‌تلگراف هم در سال۲۰۰۹، فهرستی از صد رمانی را منتشر کرد که به اعتقاد منتقدینش باید در کتابخانه هر خانه‌ای باشند و خوانده شوند. طبیعی است که این ۱۰۰ رمان، نه بهترین رمان‌ها، بلکه بهترین‌ها از نظر منتقدین این روزنامه هستند.


در ادامه می توانید فهرست این ۱۰۰ رمان را ببینید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۳۸۹/۰۶/۱۵ساعت 8:47  توسط عطیه هنرمند  | 

نخستین کتاب چاپی فارسی در جهان

كتاب داستان مسيح نخستين كتاب فارسي چاپ شده در جهان است كه در سال 1639 ميلادي در شهر لايدن هلند منتشر شده و اولين كتابي است كه با الفباي فارسي در 900 صفحه به همراه متن اصلي به زبان و خط لاتين توسط مولانا قاسم لاهوري به زبان فارسي ترجمه شده است.

وي در دربار اكبرشاه، امپراتور مغولي هندكار مي‌كرده و در اين كتاب علاوه بر زندگي حضرت مسيح، بخش‌هايي با عناوين داستان سن پيدرو (زندگي پطروس مقدس)‌ و عنصرهاي زبان فارسي (دستور زبان فارسي)‌ وجود دارد كه بخش «عنصر‌هاي زبان فارسي» اولين دستور زبان فارسي تاليف شده در جهان نيز است.

اين نسخه که در راستاي وظيفه حفظ ميراث مكتوب ايران و گردآوري مجموعه‌اي از تمامي كتاب‌هاي منتشر شده به زبان فارسي توسط کتابخانه ملی ایران خريداري شده، نسخه‌اي كامل و سالم است كه با پوست دباغي شده بز صحافي و تجليد شده است.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۹/۰۶/۱۳ساعت 11:55  توسط عطیه هنرمند  | 

معرفی کتاب به ژنوم خوش آمدید

 

 کتاب "به ژنوم خوش آمدید" تاریخچه‌ای درباره کشف ژن‌ها و تحولات دانش ژنتیک منتشر شد.
این کتاب  با عنوان فرعی "راهنمای گذشته،حال و آینده ژنتیک" که دو نفر از پژوهشگران موزه تاریخ طبیعی آمریکا، راب دوسال و مایکل یودل آن را نوشته‌‌اند و دکتر محمد رضا توکلی صابری آن را به فارسی ترجمه کرده است، تاریخچه‌ای به زبان ساده در مورد کوشش دانشمندان برای کشف راز حیات است.

این تاریخچه ار باغچه گرگوار مندل،راهب اهل چکسلواکی،پیشگام کشف ژن، آغاز می‌شود و پس از ذکر چگونگی کشف ژن‌‌ها و ساختمان DNA به توضیح شیوه‌‌های دستکاری ژن‌ها و نقشه‌برداری از ژنوم انسان می‌‌پردازد.همچنین اهمیت کشف ژنوم  انسان و نتایج عمیق اجتماعی،اخلاقی و سیاسی حاصل از این دانش نوین مورد بحث قرار می‌گیرد.

کتاب دارای یک واژه‌نامه انگلیسی به فارسی برای توضیح کلمات فنی رایج در این حوزه علمی و نمایه فارسی است. همچنین تصاویری رنگی متعددی در طول کتاب آمده است که فهم مطالب را ٱسانتر می‌کند.

کتاب به "ژنوم خوش آمدید" را انتشارات مازیار در 264 صفحه و به قیمت 3500 تومان به بازار کتاب فرستاده است.

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۳۰ساعت 10:49  توسط عطیه هنرمند  | 

220 کتابی که باید قبل از مرگ خواند

 ۲۲۰ کتابی که باید قبل از مرگ خواند

به گزارش کتاب‌نیوز، سایت Amazon  لیست 1001 کتابی که باید قبل از مرگ خواند را به پیشنهاد بیش از 20 نفر از منتقدین ادبی‌اش تنظیم کرده است. این کتاب هزار صفحه‌ای ضمن معرفی هر یک از کتابهای انتخاب شده، اطلاعاتی درباره نویسنده کتاب و همچنین علت اهمیت آن (اینکه چرا باید تا پیش از مردن حتمآ کتاب را خواند) به خواننده ارائه می‌کند. آنچه در ادامه می‌آید 220 کتابی است که در این کتاب مرجع وجود داشته و در ایران ترجمه شده است، در فهرست زیر شماره‌ ردیف‌های درج شده مربوط به شماره ردیف‌های فهرست موجود در سایت Listology است که ماخذ اصلی تهیه فهرست زیر بوده است. سایت «جیره کتاب» عنوان کتاب‌ها و ناشران آن را از سایت www.ketab.ir استخراج کرده و در مورد کتابهایی که چندین ناشر آنها را چاپ کرده‌اند تلاش کرده تا ناشر چاپ جدیدتر و یا ناشر معروف‌تر و صاحب‌نام‌تر را درج کند. در بعضی موارد هم نام چند ناشر ذکر شده است.           


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۲۳ساعت 13:26  توسط عطیه هنرمند  | 

معرفي كتاب فيزيك از آغاز تا امروز

 

نام: فیزیک از آغاز تا امروز

مؤلفین: حسین جوادی،افسانه جوادی

ناشر: اندرز

تاریخ نشر: شهریور 1387

هدف از تدوین این کتاب فراهم آوردن مجموعه ای مختصر برای علاقمندان به فیزیک بویژه دانش آموزان سال آخر دبیرستان و دانشجویان دوره کارشناسی و فارغ التحصیلانی است که خواهان بازآموزی و یادآوری مطالبی هستند که در طول تجصیل آموخته بودند.

پیشگفتار:

این که نیوتن با مشاهده سقوط سیب، قانون جهانی گرانش را کشف کرد، داستانی تخیلی بیش نیست. اما اگر گفته شود که نیوتن تنها کسی بود که وجه مشترک سقوط سیب و گردش ماه به دور زمین را درک کرد، واقعیتی انکار ناپذیر است. اندیشه های مربوط به قانون جهانی گرانش، سال ها قبل از تولد نیوتن نیز وجود داشت و برخی نظریه های ارائه شده توسط دیگر فیزیک دانان با دست آورد نیوتن، تنها گامی فاصله داشت و آن ذره ای فرض کردن زمین و خورشید بود و این گام مهم را نیوتن برداشت.  

روند مشابهی در پیدایش مکانیک کوانتوم و نسبیت نیز مشاهده می شود. زمینه های فکری نسبیت را می توان در کارهای لورنتس مشاهده کرد و آنگاه خواهیم دید که چگونه اینشتین گام نهایی را برداشت و با نفی دستگاه مطلق اتر، انسان را با دنیایی جدید آشنا کرد که در آن فضا مستقل از ماده نیست و زمان با فضا در آمیخته است. مکانیک کوانتوم نیز آن طور که ماکس پلانک ارائه داد بود، قادر به توجیه پیدیده های میکروسکپی نبود و چند گام مناسب توسط اینشتین، بور، کمپتون و دوبروی و ... برداشته شد تا سرانجام توسط شرودینگر، دیراک و فاینمن و ... مکانیک کوانتوم جدید شکل گرفت. با این وجود هنوز مکانیک کوانتوم نیاز بکارهای زیادی دارد تا بتواند مشکلات و ابهامات موجود در فیزیک ذرات را برطرف کند.  

کتاب حاضر برای مشخص کردن این گام ها و توضیح نحوه ی اندیشیدن به پدیده های فیزیکی به رشته تحریر در آمده است. هرچند که سعی شده رویدادهای تاریخی فیزیک در تحریر کتاب فیزیک از آغاز تا امروز نیز مد نظر قرار گیرد، اما این کتاب، تاریخ فیزیک نیست. اما در این کتاب چنان به روند تکامل علم فیزیک توجه شده است که زمینه رشد اندیشه هایی منجر به کشفیات فیزیکی تشریح گردد.

بحث های فلسفی در کنار رویدادهای تاریخی مطرح شده است تا فلسفه ی علم فیزیک، زینت بخش محتوای علمی آن گردد. با این وجود نمی توان کتاب را فلسفی قلمداد کرد. درک عمیق دانش فیزیک، بدون توجه به روند تاریخی و نگرش های فلسفی آن، از جذابیت این دانش بنیادی می کاهد. به همین دلیل هرجا که لازم دیده شد، محتوای علمی کتاب با تاریخ و فلسفه فیزیک در هم آمیخته است تا زوایای تاریک و مبهم فیزیک برای خواننده روشن گردد.

کتاب در سطحی تهیه شده است که برای همه گروه های سنی با هر پایه ای از معلومات فیزیکی، مفید واقع شود. با این وجود کتاب حاضر برای دانشجویان رشته های فیزیک، ریاضی و مهندسی مناسب تر است. تلاش شده جهت گیری مطالب کتاب به گونه ای باشد که انگیزه پژوهش دانشجویان و دانش آموزان عزیز را تقویت کند. اگر دانشجویان و دانش آموزان، مطالب این کتاب را متناسب با مطالب درسی انتخاب و مطالعه کنند، مطالب کتب درسی بیشتر قابل لمس و درک خواهد شد. علاوه بر آن، خواننده کتاب درگیر اندیشه های منجر به نظریه های علمی می شود و پس از مدتی می تواند موشکافانه نظریه های فیزیکی را با نگاهی نقادانه مورد مطالعه قرار دهد. 

هریک از فصول کتاب تکمیل کننده فصل قبلی است، بنابراین پیشنهاد می شود کتاب با فصل بندی ارائه شده مطالعه شود تا پیوستگی و ارتباط نظریه های فیزیکی و اهمیت آنها مشخص شود. در این صورت خواننده مشاهده خواهد کرد که هیچ نظریه ای کامل نیست و هر نظریه جدیدی با اشکالات و ابهامت خاص خود رو به رو است که زمینه اندیشه و پژوهش های بعدی را فراهم می سازد.  

+ نوشته شده در  شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۲۳ساعت 9:31  توسط عطیه هنرمند  | 

معرفی کتاب نکته های کوچک زندگی

  معرفی کتاب نکته های کوچک زندگی   

 H.Jackson Brownیکی از مشهور ترین نویسندگان آمریکایی است که مشهور ترین اثر وی نیز همین کتاب “نکته های کوچک زندگی” است.این کتاب زمانی که انتشار یافت به عوان پرفروش ترین کتاب در نیویورک دست یافت.براون مدتی به عنوان طراح و نویسنده و کارگردان کلیپ های تبلیغاتی در آژانس های تبلیغاتی کار کرد.او از بتدا دوست داشت که به راز های موفقیت دست پیدا کند و آنها را در زندگی اش به کار ببندد.به همین خاطر اولین کتابش را در همین مورد با نام “کتاب خردمندانه یک پدر” که جمع آوری از تجربیات پدر و مادرش در مورد زندگی و شیوه و اصول درست زیستن بود،که سریعآ بعد از آن کتاب I LOVE YOU را منتشر کرد که آن هم مجموعه ای از تجربیات پدر و مادرش بود را منتشر کرد.هر دوی این کتاب ها با موفقیت چشم گیری روبرو گشت تا اینکه کتاب مشهور خود را که در اینجا برایتان آورده ام را منتشر کرد.او این کتاب را در مدت یک سال و نیم نوشت و خود این کتاب به مدت 158 هفته در لیست پرفروش ترین کتاب در روزنامه نیویورک تایمز قرار گرفت. او کتاب نکته های کوچک زندگی را خطاب به پسزش آدام که در دانشگاه درس می خواند نوشته است . این کتاب بیشتر به عنوان”کتاب سرگرمی های کوچک امریکاییها” شناخته می شود. او پس از انتشار این کتاب کتاب “LIVE AND LEARN AND PASS IT ON” را منتشر کرد که آن هم 28 هفته در لیست پرفروش ترین کتاب روزنامه نیویورک تایمز قرار گرفت.جالب هست بدانید که این نویسنده 33 کتاب با مضامینی مشابه با هم دیگر نوشته که به 33 زبان دنیا ترجمه شده است و میلیون ها جلد از آن در سراسر جهان فروخته شده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۱۹ساعت 13:44  توسط عطیه هنرمند  | 

معرفی کتاب تاریخ تمدن

 معرفی کتاب تاریخ تمدن ویل دورانت

تاریخ تمدن نام مجموعه کتابی ۱۱ جلدی است که ویل و آریل دورانت درباره‌ تاریخ زندگی انسان از دوران پیش از تاریخ تا قرن هجدهم نوشته‌اند.

این مجموعه ناتمام است. دورانت می‌خواست نگارش آن را تا تاریخ معاصر غرب (تا سال ۱۹۳۳) ادامه دهند اما با مرگ هر دو، مجموعه تاریخ تمدن فقط تا جلد یازدهم که اختصاص به دوران ناپلئون دارد پیش رفت.

کتاب‌های یازده جلدی تاریخ تمدن عبارتند از:

مشرق زمین، گاهواره تمدن
یونان باستان
قیصر و مسیح
عصر ایمان
رِِنسانس
اصلاح دین
آغاز عصر خرد
عصر لویی
عصر ولتر
روسو و انقلاب
عصر ناپلئون
در ۶ جلد نخست این مجموعه نام ویل دورانت به عنوان نویسنده آمده است و آریل دورانت، همسرش ویراستار است و در جلدهای بعدی هر دو نویسنده هستند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۱۹ساعت 13:19  توسط عطیه هنرمند  | 

10 كتاب برتر اسرارآميز دنيا

ده كتاب برتر اسرارآميز ادبيات دنيا

روزنامه انگلیسی «گاردین» فهرستی از 10 كتاب برتر اسرار آمیز ادبیات دنیا ارائه كرد.
لیست ده كتاب برتر اسرارآمیز ادبیات دنیا این روزنامه را «تانا فرنچ» نویسنده داستانهای اسرارآمیز تهیه كرده است.
«تانا فرنچ» به تازگی اولین رمان خود به نام «در جنگل» را منتشر كرده است.
این كتاب موفق شد بزرگترین جایزه امسال كتابهای اسرارآمیز آمریكا موسوم به جایزه «ادگار» را از آن خود كند. دومین كتاب این نویسنده نیز با نام «شباهت» به تازگی منتشر شده است.
ده كتاب برتر اسرارآمیز ادبیات دنیا عبارتند از:
1-«تاریخ سری» نوشته «دونا تارت»
2-«دختر زمان» نوشته «جوزفین تی»
3-«پسر قصاب» نوشته «پاتریك مككیب»
4-«خون بیگناه» نوشته «پیدی جیمز»
5-«رودخانه افسانهای» نوشته «دنیس لوهان»
6-«قتل راجر آكروید» نوشته «آگاتا كریستی»
7-«آقای ریپلی با استعداد» نوشته «پاتریشیا هایاسمیت»
8-«فاصله رنج آور» نوشته «سوفی هاناه»
9-«ماجرای حق رای» نوشته «جوزفین تی»
10-«زمین تاریكی» نوشته «كورنلیا رید»

منبع: خبرگزارى فارس

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۱۹ساعت 13:18  توسط عطیه هنرمند  | 

پرفروشترین کتابها

به گزارش کتاب نیوز به نقل از آسوشیتدپرس، هر ماه سایت‌ها و کتابفروشی‌های آنلاین آمریکا آماری از کتابهای پرفروش خود ارائه می کنند که معمولاً از طریق مرجع جمع آوری داده‌های فروش کتاب نیلسن(Nielsen) ارائه می‌کنند. آماری که از 11هزار نقطه و مرکز فروش کتاب در سراسر آمریکا به دست می آید. مراکزی که حدود 75 درصد از فروش کل کتاب در آمریکا را شامل می‌شود.

بر اساس این گزارش پرفروش‌ترین کتابهای موجود در بازار آمریکا که در وال اسریت ژورنال در ماه گذشته به فروش رفته است در دو بخش داستانی و غیر داستان شامل زیر هستند:

 کتابهای وال استریت ژورنالداستانی

1. دختری که به لانه زنبور لگد زد/ استیگ لارسون(انتشارات کنوف )

2. تئودور بون: وکیل کودکان / جان گریشام (انتشارات داتون)

3. هرم قرمز / ریک ریوردان (انتشارات هیپریون)

4. 61 ساعت: رمانی درباره یک کارگر نساجی / لی چایلد (انتشارات دلوکرات پرس)

5. مرگ در خانواده / چارلین هریس (انتشارات ایس)

6. قربانی طوفان / جان استنفورد (انتشارات پوتنام ادالت)

7. جادوگر / مایکل اسکات (انتشارات دلوکرات بوکس برای خوانندگان نوجوان)

8. کمک / کاترین استوکت (انتشارات پوتنام ادالت)

9. قصری که خواهی رفت / دکتر سوئز (انتشارات راندوم هاوس)

10. 39 کلید، کتاب نهم: اخطار طوفان / لیندا سو پارک (انتشارات سولاستیک )

11. مرز روح / ریچل مید (انتشارات رازوربیل)

12. بی گناه / اسکات تارو (انتشارات گراند سنترال)

13. قلب موضوع / امیلی گریفین (انتشارات خیابان مارتین )

14. ابدیت: داستان های نیک / شریلین کنیون (انتشارات خیابان مارتین)

15.  قضاوت نهم / جیمز پاترسون و ماکسین پوترو (انتشارات لیتل براون)

 

کتابهای وال استریت ژورنال

غیر داستانی

1. تائو 1 : روش تمام زندگی / زی جانگ شا (انتشارات آتریا)

2. زن، غذا و خدا: مسیر غیر منتظره به همه چیز / گرین روت (انتشارات اسکریبنر)

3. سخنانی از دل / لورا بوش (انتشارات اسکریبنر)

4. نجات آمریکا: توقف ماشین سکولار-سوسیالیست اوباما / نیوت گینگریچ (ریگنری پرس)

5. دفتر خاطرات روزانه سینمای ویمپی کید / جف کینی ( انتشارات آمولت بوکس)

6. خاطرات روزانه ویمپی کید و کتاب راهنما / جف کینی (انتشارات آمولت بوکس)

7. کوتاه بزرگ: درون ماشین قیامت / مایک لوئیس (انتشارت نورتون و کامپنی)

8. جنگ / سباستین جانگر (انتشارات توئلو)

9. چلسی بنگ بنگ / سرپرست چلسی (انتشارات گراند سنترال)

10. استرنج فایندر 2 / تام راس (انتشارات گالوپ)

11. پدرم می گوید / جاستین هالپرن (انتشارات ایت بوکس)

12. ایستگاه آخر / ناتانیل فلبریک (انتشارات ویکینگ)

13. رهبری: چگونه تکنولوژی اجتماعی می تواند روش رهبری را تغییر دهد / چارلی لی (انتشارات جوزی باس)

14. وعده: رئیس جمهور اوباما، سال اول / جاناتان آلتر (انتشارات سیمون و شاستر)

15. اقیانوس آرام / هیوج آمبروس (انتشارات نال)


+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳۸۹/۰۵/۱۹ساعت 12:6  توسط عطیه هنرمند  |